444 7 425
Koruyalım, korunalım. / Protect and converse

Tarihçe

Entosav / Entopest / Entovest / Yıldıztekin

 

Entosav;

 

            1995 Yılında Aile şirketi olarak kurulan Entosav Limited Şirketi Pest Kontrol hizmeti alanında faaliyete başlamıştır. Vektör mücadelesi, peyzaj proje uygulamaları ve bakım, halk sağlığı alanında biyosidal ürün pazarlama, tarım ve biosecurity hayvan sağlığı ürünleri olarak geniş bir yelpazede çalışmalarını devam ettirmektedir. 2005 yılına kadar pest kontol hizmetleri Entosav tarafından 1700 / orta ölçekli sanayi, tatil köyleri, site ilaçlamaları, hastane ve belediye olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyetlerini yürütmüştür.

2000 yılından sonra Entosav firması üretim, ithalat, pazarlama ve peyzaj proje uygulamalarında büyük çalışmalar gerçekleştirmiştir.2002 yılında biyosidal ürün ithalatına girerek halk sağlığı portföyü alanında belediyelerin en önemli çözüm ortağı olmuştur. 2007 - 2017 yılları arasında halk sağlığı alanında Türkiye’de sektörünün lideri konumuna yükselmiştir. Uluslararası 10 ’un üzerinde çok uluslu firmalar ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Ürün, üretim ve ar-ge çalışmalarına aktif olarak geçiş yapan Entosav vektör mücadelesi hizmetinde branşlaşarak yeni bir firma kurma kararı almıştır.

 

 

Entopest;

 

2005 Yılında kurulan Entopest firması hem özel sektörde hem de kamu sektöründe bugün Türkiye’ de farklı bölgelerde vektör mücadele hizmetini başarı ile sunmuş ve marka haline gelmiştir. Entopest yaptığı hizmetlerde personel eğitimine, kullandığı biyosidal ürünlerin etkili, ekolojik ve ekonomik olmasına, araç ve ekipman konularında da yeniliğe önem vermiş her yıl yapılan çalışmalarını güncelleyerek alanında uzman hizmetler sunmaya devam etmektedir.

 

 

Entopest, Entosav ile birlikte, American Mosquito Control Association (AMCA), European Mosquito Control (EMCA), Society for Vector Control (SOVE) gibi uluslararası vektör kontrol sempozyumlarında sunum yapmaktadır. Ayrıca, Biyosidal Kongre, Vektör Kontrol sempozyumu gibi Türkiye’deki mesleki kongrelerin platin sponsorudur ve bu kongrelere sunumlar hazırlar. Entopest, Entosav teknik ekibi, üniversitelerle birlikte 2002-2018 yılları arasında 50’nin üzerinde seminer ve eğitim çalışmaları ile 2500’ün üzerinde belediyeyi bilgilendirmiştir.Entopest vektör kontrol hizmetlerinde daima bilimi ve bilimsel gerçekleri pratiğe geçirme /dönüştürme adına çaba içerisinde olmuştur.

 

 

Entopest, Entosav halk sağlığı alanında iyi bir sinerji oluşturmuş biyosidal ürün ve hizmetin birbirinden ayrılmayacağı ilkesi ile etkin kadrolar kurmuş, takım çalışması ile vektör mücadelesi alanında büyük başarılara imza atmıştır. Ergin ilaçlaması yerine başarıda önemli bir ekten olan larva mücadelesini her platformumda hedef kitleye anlatmıştır. Kullanılan biyosidal ürünlerde toksikolojik ve ekotoksikolojik çalışmaları yapılan, etkinliği ispatlanmış ürünleri her zaman tercih etmiştir. Pestisit içeriğinde solvent olarak kullanılan xylene yerine portakal yağı ve çam reçinesi önererek, pestisit aktif maddesinin dışından solventin güvenliğine de dikkat çekerek farkındalık oluşturmuştur.Gelişen teknoloji ile birlikte yeniliklere adım uydurarak ekipman konusunda WHO onaylı CE belgeli makinalar tercih edilmiştir.

 

Entopest, vektör mücadelesi alanında dünyada bir ilk olarak Elektronik Komuta ve Kontrol Sistemi  ( ECCS ) özel yazılım geliştirmiş, tüm verileri sunucu ortamında kayıt altına alabilme, takip ve değerlendirme için ölçülebilir ve izlenebilirliğini, akıllı donanımla vektör mücadelesinde yeni bir boyut kazandırmıştır.Vektör kontrol hizmetlerini bilgisayar / yazılım teknolojileri ile birleştirilmiş yapay zeka/akıllı sistem ve makinalarla kişisel hatalarını ortadan kaldıran otomasyona geçmiştir. Bu yazılım, nereye ne kadar solüsyon atıldığını, solüsyondaki ürünün ne olduğunu ve diğer bilgilerini, araç hızını, dakikada üretilen solüsyon miktarını online/offline kayıt yaparak merkezden izleme ve veri bankası oluşturma imkanı sunmaktadır.

 

Entopest, 10 Teknik personel , 100 Uygulayıcı Personel, 54 Araç Filosu , 250 makine ve ekipmanları ile profesyonel çözümler sunar.

 

 

Entovest;

 

2008 Yılında Tuzla / İSTANBUL Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesinde kurulan fabrikamız üretim ve  Ar-ge (araştırma-geliştirme) çalışmaları alanında faaliyete geçmiştir. Entovest, dünyada kapsül süspansiyon (CS) üreten 3-4 firmadan birisidir. Entovest, kapsül süspansiyonun daha ileri teknolojisi olan nano kapsül süspansiyon (NCS) formül üreten dünyadaki tek pestisit firmasıdır. Entovest yeni dispersiyon konsantre (DC), oil dispersible konsantre (OD) gibi formülasyonların yanında EC, SC, EW, SL gibi klasik formülasyonların da gelişimini yapmaktadır.

 

 

Entovest, karasinek kontrolünde, GUADİN SC (SNAT teknoloji dinotefuran) üretimini yaparak  Dinotefuranın son nesil furanicotinyl nikotinoittir ve direnç sorununu çözüm sağlamıştır. Orijin Mitsui Chem./Japonya. Sivrisinek larvasiti olarak doğal ve biyolojik bir ürün olan Mozkil 120 SC Dow Agroscience’e ait spinosad aktifi içeren orijinal bir üründür. Entovest ergin öldürücü olarak, doğal solventli ürünler geliştirerek çevre güvenirliğini ön plana almıştır. Rezidüel uygulamada da kalıcı ürünler SE formülasyonu geliştirilmiştir.

 

 

Pyriproxifen kapsül formülasyonu ilk kez Entovest tarafından geliştirilmiştir.

 

 

Yıldıztekin;

 

Yıldıztekin İnşaat yılların deneyimi ile pekişmiş şirket kültürü, sağlam temeller üzerine kurulmuş mali yapısı ve saygın kurumsal kimliği ile bölgesinde  ve Türkiye de yapı sektörünün yenilikçi ve gelişime odaklı lider kuruluşlarındandır. Şuan 200 konutla inşaat alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

Grup şirketleri olarak bünyesinde;

 

30 Teknik ( Ziraat Müh, Veteriner Hekim, Biyolog, Kimya Müh, Çevre Müh, Bilgisayar Yazılım Müh, Elektrik ve Elektronik Müh, İnşaat Müh, Peyzaj Mimarı ) ve 250 Çalışan personeli ile faaliyetlerine devam etmektedir.