444 7 425
Koruyalım, korunalım. / Protect and converse

Gümüş Böceği

Gümüş Böceği

Gümüş böceği, giderlerde yaşayan haşere türlerinden biridir. Hızlı çoğalan ve bakterilerle mikropların yayılmasına neden olan bu haşerelerden kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Kapalı alanlarda özellikle nemli alanlarda görülen bu böcek türü, yaydığı zararlı mikroorganizmalar nedeniyle çeşitli hastalıklara yol açtığından, son derece tehlikelidir. Bunun yanı sıra, kağıt türü selülozdan yapılmış maddeler ile kumaş gibi maddeleri kemirebilen bu haşereler maddi hasarlara da yol açabilmektedir. Dolayısıyla özellikle, tekstil alanlarında da sık görülen bu haşereleri yok etmek için gümüşböceği ilaçlama yaptırmak büyük önem arz eder.
 

Sıvı böcek ilaçları kullanılarak yapılması gereken gümüş böceği ilaçlama için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve kaliteli hizmet veren böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Amatör ilaçlama teknikleri ile gümüş böceğinden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi, sağlık sorunlarının da oluşabileceği unutulmamalıdır.
 

v içlerine girerek banyo, lavabo, mutfak gibi alanlara yerleşen gümüş böceği insanların besin maddeleri üzerinde gezerek pisliklerini bulaştırır. Bıraktıkları bu pislikleri ile insanların hastalanmalarına neden olan gümüş böcekleri yok edilmesi gereken canlılardandır. Gümüş böceği ilaçlama yapılmadan yok edilemeyen bu haşereler ile mücadele için uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması gereklidir. Dış mekânlarda çatı, bodrum, merdiven altları, tavan arası ve duvar diplerinde yaşayan gümüş böcekleri yumurtalarını kuytu alanlara bırakırlar. Çok hızlı çoğalan bu haşereler ile mücadele için etkili gümüş böceği ilacı kullanılmalıdır.